blog

Najlepsze książki o finansach dla przedsiębiorców – top 6

Najlepsze książki o finansach dla przedsiębiorców – top 6

Prowadzisz hotel, zakład produkcyjny, a może firmę usługową? W takim razie wiedzy o finansach nigdy za wiele! Nawet jeśli czujesz się już doświadczonym biznesmenem, uwierz, że wciąż możesz sporo dowiedzieć się o inwestowaniu, zarządzaniu firmą i ludźmi. Pomogą Ci w tym książki o finansach. Wybraliśmy sześć tytułów, które powinien przeczytać każdy przedsiębiorca.

1 “Język przywództwa” – L. David Marquet

Czy wpadło Ci kiedyś do głowy, by przeczytać książki o finansach autorstwa kapitana łodzi podwodnej? Jeśli nie, jak najszybciej napraw ten błąd. Na polskim rynku ukazały się już dwa tytuły napisane przez L. Davida Marqueta. Przedsiębiorcom szczególnie przydatny będzie “Język przywództwa”.

Marquet szlifował swoje umiejętności przywódcze właśnie na łodzi podwodnej, a teraz podzieli się z Tobą efektami swojej wieloletniej praktyki. Odsłoni przed Tobą tajniki komunikacji interpersonalnej, która pozwoli Ci mówić do zespołu tak, by uzyskać jak największe korzyści. Z poradami Marqueta doczekasz się od pracowników większego zaangażowania.

2 “Sztuka przedsiębiorczości” – Daniel Kubach

Czy prowadzenie firmy może być sztuką? Daniel Kubach właśnie tak nazwał swoją książkę. Nie są to jednak teoretyczne rozważania o pięknie przedsiębiorczości i biznesowych idealistach. To konkretne porady i wskazówki, których udziela multimilioner z ponad 20-letnim doświadczeniem na biznesowym i finansowym rynku w polskiej rzeczywistości. Dzięki tej książce zrozumiesz, że każdy popełnia błędy – ale z tymi podpowiedziami sam łatwiej ich unikniesz.

3 “Plan B. Otwórz się na nowe, lepsze perspektywy dla Twojego biznesu” – John Mullins, Randy Komisar

To książka, która pozwoli Ci spojrzeć na Twoją firmę nieco szerzej. Nie skupia się na problemach dnia codziennego, a modelu biznesowym twojej firmy. Pomoże Ci zdiagnozować jego problemy. Nawet jeśli jest ich dużo, nie musisz się nadmiernie martwić. Po prostu stań w prawdzie i zdecyduj się na zmiany. Plan B może okazać się znacznie lepszy od pierwotnej koncepcji – ta książka jasno to potwierdza.

4 “Po pierwsze zysk” – Mike Michalowicz

Każda firma przeżywa czasami problemy. Kiedy jednak zbyt często musisz mocno się starać, by przynosiła zyski, czas zastanowić się nad rentownością biznesu. A właściwie, jak przekonuje Mike Michalowicz, nad podejściem do myślenia o rentowności.

Po lekturze tej książki o finansach zupełnie inaczej spojrzysz na koszty generowane przez Twoją firmę. I zamiast na wzroście skupisz się na zysku w najczystszej postaci. Wystarczy, że zastosujesz się do czterech zasad sformułowanych przez autora.

5 “Jak wynagradzać pracowników w start-upach i małych firmach” – Piotr Sedlak

Jeśli zależy Ci na zmotywowanych i efektywnych pracownikach, ta książka jest właśnie dla Ciebie. To praktyczny poradnik, który podpowie Ci, jak wynagradzać pracowników z korzyścią dla Twojej firmy. Dowiesz się, czy lepiej zagwarantować jak najwyższą podstawę, czy może obudować pensję benefitami. Nic tak nie przekłada się na zadowolenie zespołu i jego skuteczność jak dobry system wynagrodzeń.

6 “Nowoczesny Inwestor” – Daniel Siwiec

Chcesz zainwestować w coś innego niż tylko własna firma? Dywersyfikacja dochodów to zawsze dobry pomysł. Daniel Siwiec przekonuje, że wcale nie musisz mieć do tego wielkiego kapitału. Ten doświadczony inwestor podpowie Ci, gdzie szukać okazji do inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości. Poznasz mechanizm dźwigni i po prostu dowiesz się, jak zarabiać więcej na inwestowaniu.

Podsumowanie: poznaj najlepsze książki o finansach dla przedsiębiorców

Książki o finansach mogą wydatnie pomóc Ci w rozwoju firmy. Dzięki poradom ekspertów możesz skutecznie zmienić swój model biznesowy i sformatować swoje przedsiębiorstwo tak, by przynosiło większe zyski. Takie pozycje mogą być też nieocenionym wsparciem w zarządzaniu zespołem. Otwórz się na wiedzę z książek – to naprawdę może być początek nowego rozdziału Twojej firmy.

Źródło zdjęcia głównego: Oficjalna strona wydawnictwa OSMPower

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *