blog

Plecak na wycieczkę szkolną dla dziecka – jaki wybrać i jak spakować do hotelu? 

Plecak na wycieczkę szkolną dla dziecka – jaki wybrać i jak spakować do hotelu? 

Wycieczka szkolna to bardzo emocjonujący moment w życiu każdego dziecka. Są podekscytowane już kilka dni przed wyruszeniem. Z perspektywy rodzica wygląda to inaczej. Musi przygotować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Jednodniowy wyjazd to jeszcze nic, jednak kilkudniowy stanowi spore wyzwanie. 

Jeśli wyjazd obejmuje kilka dni, wtedy trzeba do hotelu przygotować walizkę i plecak na wycieczkę szkolną. Jaki plecak najlepiej wybrać dla dziecka i co do niego spakować? Na te pytania odpowiem w tym artykule. Czytaj dalej i włóż do środka wszystko, co potrzebne. 

Plecak czy tornister? Co wybrać dla dziecka? 

Jeśli nie chcesz wydawać kolejnych pieniędzy na plecak dla swojej pociechy, możesz użyć modelu, z którym codziennie chodzi do szkoły. Wiesz, że jest to sprawdzona opcja. Natomiast jeśli szukasz czegoś innego, postaraj się, aby jego wielkość była odpowiednia. Pamiętaj, że dziecko będzie z nim chodziło praktycznie cały dzień po wielu miejscach. Dlatego nie przesadzaj z gabarytem. 

A co z tornistrem? Jest to mniej popularna opcja. Najczęściej wybiera się plecaki na wycieczki szkolne. Tornistry mają sztywniejsze plecy i lepiej sprawdzą się na trasy krótkodystansowe. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie opcje są dostępne, odwiedź https://plecaki.com.pl/pl/c/Tornistry/19 i zapoznaj się z nietuzinkowymi propozycjami. 

Plecak na wycieczkę szkolną – jakie powinien mieć elementy

Jeśli Twoje dziecko wybiera się na wycieczkę kilkudniową i będzie spało w hotelu, to musisz wybrać odpowiedni plecak. 

Najmłodsi będą zwracali uwagę na elementy wizualne – czyli wzór. W tym przypadku najlepiej zabrać ich do sklepu lub pokazać opcje online. Wybiorą nadruk, który im się najbardziej podoba. Dzięki temu unikniesz nietęgiej miny i “fochów”, że nie taki model chcieli. 

Dla rodzica ważne są jednak inne elementy, które zapewnią wygodę podczas noszenia plecaka na plecach. 

Wybierz model o małej wadze – na pewno nie chcesz obciążać jeszcze bardziej kręgosłupa pociechy. Uznaje się, że plecak z całą zawartością nie powinien ważyć nie więcej niż 10-15% wagi dziecka. Dlatego wybieraj rozsądnie to, co spakujesz do środka. 

Plecaki na wycieczkę szkolną powinny mieć przegródki i kieszonki. Dzięki temu wszystko ma swoje miejsce i będzie można łatwiej znaleźć potrzebny przedmiot. Warto sprawdzić, czy w środku znajduje się zasuwana kieszonka – tam można bezpiecznie schować portfel z pieniędzmi i legitymacją.

Ważne są także usztywniane plecy. Dzięki temu elementy nie będą wbijały się w kręgosłup, ciężar rozłoży się równomiernie na ramionach i plecak nie ulegnie odkształceniom. Będzie można go użyć podczas kolejnych wypraw. 

Miękki i dobrze wyregulowane szelki to podstawa. Najlepiej sprawdzą się te, wypełnione miękką pianką, która sprawia, że plecak wygodnie układa się na ramionach. Aby je wyregulować, załóż zakupiony model na plecy dziecka i zaciągnij pasy tak, aby tył był blisko pleców. Zapytaj swojej pociechy, czy jest jej wygodnie. 

Plecaki na wycieczki szkolne z tymi wszystkimi elementami znajdziesz w sklepach stacjonarnych. Nie ma tam modelu z nadrukiem, które chce Twoje dziecko? W tym przypadku na pewno nie zawiodą Cię sklepy internetowe: https://plecaki.com.pl/

Jak spakować plecak na wycieczkę szkolną? 

Nie pakuj niepotrzebnych rzeczy. To trzeba podkreślić na samym początku. Dziecko będzie musiało maszerować z plecakiem przez wiele godzin. Dlatego zapakuj do niego plecak, telefon, legitymację szkolną, sweterek lub kurtkę od deszczu. Warto także dodać butelkę z wodą i kanapkę w pudełku i przekąski. 

Wszystkie najcięższe rzeczy spakuj na sam dół plecaka. Ciężar rozłóż równomiernie po obu stronach – to zapewni większą stabilizację. Dzięki temu jedno z ramion nie będzie przeciążone. Co więcej, zadbaj o to, aby kieszonki boczne także miały jednakowy ciężar. Zapakuj dodatkową wodę – ona zawsze się przyda. 

To już wszystko, co mam Ci do przekazania. Pamiętaj, aby przy wyborze odpowiedniego plecaka kierować się jego elementami, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *