Aranżacja wnętrz

Naturalne dekoracje w hotelu – co wybrać, aby stworzyć zielone i przyjazne wnętrze?

Naturalne dekoracje w hotelu – co wybrać, aby stworzyć zielone i przyjazne wnętrze?

Szybkie tempo życia, otoczenie pełno nowej technologii czasami może zmęczyć. Tęsknimy coraz bardziej za naturą. Dlatego też naturalne dekoracje w hotelach stają się nie tylko modnym trendem, ale również sposobem na stworzenie przyjaznej i relaksującej atmosfery dla gości. Uciekając od codziennych obowiązków, możesz przyjemnie spędzić czas w otoczeniu naturalnych ozdób. 

Jakie rośliny i elementy można wybrać, aby uzyskać zielone i harmonijne wnętrze? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! 

Mech chrobotek w hotelu – oryginalne i ciekawe aranżacje w recepcji i restauracji hotelowej 

Coraz częściej wielu właścicieli hoteli kieruje się ekologicznymi i naturalnymi rozwiązaniami. Dotyczy to także dekoracji. Popularny staje się mech chrobotek, z którego można stworzyć małe dzieła sztuki. 

O co chodzi? Zielony mech jest idealnym produktem do tworzenia pięknych zielonych ścian i obrazów. Doskonale sprawdzi się w recepcji na ścianie lub w restauracji, gdzie przebywają goście. Jest to produkt, który nie potrzebuje pielęgnacji i jest praktycznie bezobsługowy. Poprzez proces stabilizacji nie potrzebuje podlewania, przycinania czy nawożenia. 

Z mchu możesz stworzyć piękne naturalne dekoracje – ściany całe porośnięte mchem, mniejsze obrazy wykonane z różnokolorowych porostów, czy malowidła, które będa przypominać grafiti. Można z niego stworzyć także logo hotelu, które będzie doskonale prezentowało się w lobby. Naturalne ozdoby z mchu wprowadzą do pomieszczenia akcent kolorystyczny, a także przyjemną i relaksującą atmosferę. 

Ogrody wertykalne z roślin stabilizowanych – doskonała alternatywa dla wymagających roślin 

W hotelu wiele się dzieje. Ogromna ilość pracy może przysłonić takie obowiązki, jak podlewania roślinności. Dlatego, jeśli chcesz stworzyć przyjemny zielony zakątek dla swoich gości postaw na ogrody wertykalne. Na ścianie zawieszone są różne gatunki roślin, które przeszły proces stabilizacji. Oznacz to, że nawet trudne warunki nie będą dla nich problemem. Podlewanie, nawożenie, czy przycinanie odejdzie w zapomnienie. 

Można także wybrać opcję bez stabilizacji. Wtedy musisz jednak pamiętać o tym, że nawadnianie roślin to podstawa. Dlatego podczas wyboru gatunków do tego zielonego zakątka warto wybrać takie, które mają podobne zapotrzebowania. Wtedy za jednym zamachem zadbasz o wszystkie rośliny. 

Taka ściana sprawdzi się doskonale w hotelowym lobby, recepcji, restauracji lub sali konferencyjnej. 

Powrót do mchu – naturalne dekoracje w szklanych donicach 

Naturalne ozdoby w mniejszej wersji? Mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Możesz wykonać sam lub zakupić w Internecie. Wystarczy szklany, przeźroczysty pojemnik – może być o ciekawym kształcie, a także mech i przeróżne zielone dodatki – szyszki, kamienie, ziemia, gałązki. 

Następnie wystarczy, że ułożysz wszystko elementy w dowolnej kompozycji. Możesz puścić wodze fantazji. Jedno jest pewne – nie znajdziesz nigdzie indziej drugiego takiego oryginalnego przeźroczystego słoja z naturalnymi dekoracjami, jeśli wykonasz ją sam. Postaw ją w hotelowym lobby, sali konferencyjnej lub wewnątrz pokoju. Taka mała ozdoba też może odmienić wygląd pomieszczenia. 

Naturalne materiały wykończeniowe – dopełnienie do zielonego wnętrza

Wybierając naturalne materiały do wykończenia wnętrza, można stworzyć harmonijną przestrzeń. Drewno, kamień, rattan czy bambus to materiały, które nadają pomieszczeniom ciepło i charakter. Meble z tych surowców, a także dodatki takie jak liny, plecionki czy wiklina, sprawią, że goście poczują się jak w oazie spokoju, otoczeni naturalnymi elementami. Połączone z zielonymi ozdobami na pewno stworzą doskonałą przestrzeń do relaksu i odpoczynku. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, jakie naturalne dekoracje mogą zagościć w hotelu. To tylko kilka przykładów, które mają Ci pomóc i zainspirować do zmian. Stwórz dla swoich gości doskonałe warunki i miejsce, w którym będą mogli się zrelaksować i cieszyć się wypoczynkiem w pełni. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *