Reklama firmy

Budowa i remont

Jaki agregat prądotwórczy kupić do hotelu?

Jaki agregat prądotwórczy kupić do hotelu?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez prądu elektrycznego. Kiedy sieć elektryczna bywa wyłączana, to mocno dezorganizuje codzienne życie czy pracę. W hotelu problemy związane z brakiem energii mogą być jeszcze większe. By ich uniknąć, warto zadbać, by obiekt posiadał awaryjne źródło prądu. Sprawdź więc, jaki agregat prądotwórczy warto kupić do hotelu.

Dlaczego warto kupić agregat do hotelu?

Większość hotelowych urządzeń i sprzętów działa dzięki energii elektrycznej. Światła, klimatyzacja, ekspresy do kawy, odkurzacze pań sprzątających, wiertarka konserwatora. Brak prądu w dużej mierze wpływa też na dyskomfort gości. I choć to okoliczność niezależna od obiektu, to jednak może wpłynąć na wrażenia z pobytu i niechęć do wracania w to miejsce.

Awaria sieci elektrycznej i brak dostaw prądu to także problem dla kas fiskalnych. Przy długiej przerwie przestaną działać i rozliczanie się z gośćmi może stanowić problem. Nie chodzi tylko o meldunki i wymeldowania, ale nawet prozaiczny zakup kawy.

O awaryjnym zasilaniu powinny też pomyśleć hotele, w których działa winda. To rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo gościom i pracownikom, którzy będą podróżować windą w momencie odcięcia prądu. Awaryjne zasilanie powinno działać chociaż przez kilka minut, by pozwolić na bezpieczne opuszczenie windy.

Jaki agregat prądotwórczy sprawdzi się w hotelu? Praktyczne wskazówki

Agregaty prądotwórcze dzielą się pod kilkoma względami. Jednym z nich jest sposób użytkowania – to agregaty mobilne i stacjonarne. Do hotelu nadają się oczywiście przede wszystkim te drugie, choć warto mieć w pogotowiu również mniejszy agregat mobilny. Pomoże w przypadku potrzeby interwencji poza budynkiem, gdy przedłużacze z oczywistych względów nie będą użyteczne.

Przy wyborze agregatów stacjonarnych weź również pod uwagę głośność ich pracy. Zwłaszcza te większe mogą generować sporo hałasu. Warto więc wybrać model z wyciszającą obudową.

Jaką moc powinien mieć agregat prądotwórczy do hotelu?

O tym, jaki agregat prądotwórczy będzie odpowiedni do hotelu, w głównej mierze decyduje jednak moc urządzenia. Musi być dostosowana do mocy urządzeń, jakie mają być podłączone do generatora prądu. Moc agregatu powinna być nieco większa.

Jeśli chcesz zapewnić hotelowi pełny dostęp do prądu po wyłączeniu dostaw energii, potrzebujesz potężnego zestawu agregatów. Warto jednak mieć choćby jeden – dwa silne agregaty, które podtrzymają działalność recepcji czy dostęp do ciepłej wody. Powinny być to urządzenia o mocy co najmniej 18-20 kW. Taki sprzęt znajdziesz na https://sklep.powermat.pl/category/maszyny-budowlane-agregaty-pradotworcze.

Jakie zasilanie agregatu wybrać?

Agregaty prądotwórcze dzielą się też ze względu na rodzaj zasilania. Do hotelu z pewnością nie będą się nadawać agregaty na akumulator elektryczny czy gaz. Do wyboru pozostają urządzenia z silnikami spalinowymi: benzynowymi lub Diesla.

Najlepiej powinny się sprawdzić te ostatnie. Agregaty na ropę są bowiem bardzo wytrzymałe i wydajne. Jednorazowa inwestycja w taki generator prądu będzie się spłacać przez wiele lat. Do tego są oszczędniejsze od benzynowych. Trzeba jednak pamiętać, że będą od nich droższe.

Dobrym pomysłem będzie jednak również urządzenie z czterosuwowym silnikiem benzynowym, który zapewni równą pracę. Trzeba zadbać o sprzęt z pojemnym zbiornikiem na paliwo, który zapewni przynajmniej 10 godzin pracy.

Przy wyborze agregatu trzeba też podjąć decyzję, czy potrzebny będzie generator jednofazowy czy trzyfazowy. O ile w zwykłych gospodarstwach domowych sprawdzą się te pierwsze, o tyle w hotelu lepiej zainwestować w model trójfazowy.

Podsumowanie: na jaki agregat prądotwórczy zdecydować się w hotelu?

W hotelu najlepiej sprawdzą się agregaty stacjonarne, zwłaszcza z wyciszającą obudową. W podejmowaniu decyzji o tym, jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszy, kluczowa będzie moc urządzenia. Musi być nieco większa niż sprzętu, który będzie zasilać. Do hoteli nadają się przede wszystkim agregaty z silnikiem spalinowym, zwłaszcza Diesla lub czterosuwowym. Ważny jest też odpowiednio pojemny zbiornik na paliwo.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *