Reklama firmy

Budowa i remont

Koszty ogrodzenia panelowego: przęsła, słupki, akcesoria, montaż

Koszty ogrodzenia panelowego: przęsła, słupki, akcesoria, montaż

Ogrodzenie panelowe zyskało sobie popularność zarówno na prywatnych, jak i na firmowych działkach. Można je postawić także wokół hotelu – wyróżnia się nowoczesnym i stylowym wyglądem. Płot z przęseł drucianych uważa się też za jeden z najtańszych rodzajów ogrodzeń. Czy jest tak w rzeczywistości? Poznaj koszty ogrodzenia panelowego i wszystkich jego elementów.

Koszty ogrodzenia panelowego, których nie da się uniknąć

Każde ogrodzenie panelowe musi składać się z kilku obowiązkowych elementów. Należą do nich:

Największe koszty ogrodzenia panelowego są związane z samymi przęsłami. Ich cena waha się zwykle od 70-80 do ponad 200 złotych. Największy wpływ ma na nią wysokość panelu oraz średnica drutu, z jakiego wykonano element. Liczy się też kształt paneli – 3D z przetłoczeniami są nieco tańsze niż proste panele.

Słupki ogrodzeniowe są nieco tańsze. Najpopularniejsze są te wykonane ze stali. Za okrągły słupek zapłacisz 40-50 zł, za słupek z podporą nawet dwukrotnie więcej. Z kolei słupki profili stalowych to koszt 70-80 zł.

Obejmy do paneli dzielą się na trzy grupy. Na pierwszym i ostatnim słupku potrzebne będą obejmy początkowe, na narożnych – obejmy narożne. Najwięcej trzeba będzie jednak obejm pośrednich, koniecznych do mocowania przęseł na pozostałych słupkach – takie obejmy znajdziesz na https://www.siatkopol-sklep.pl/obejma-posrednia-do-paneli-ogrodzeniowych.html. Obejmę bez śrub montażowych można kupić już nawet za cenę nieco poniżej 2 zł.

Do zamontowania paneli do słupków obejmami konieczne są też śruby montażowe, podkładki i nakrętki. Koszt każdego z tych elementów to zwykle kilkadziesiąt groszy za sztukę. Często są w komplecie z obejmami, wówczas całość kosztuje około 4 zł za jeden zestaw.

Alternatywne elementy, które wpływają na wyższą cenę ogrodzenia

Przy stawianiu ogrodzenia możesz też zdecydować się na dodatkowe elementy. Jednym z najpopularniejszych jest wykonanie podmurówki. Zwiększa stabilność i szczelność ogrodzenia. Można ją wylać z betonu lub wykonać z prefabrykowanych elementów. Koszt pierwszej opcji zależy od jej głębokości, koszt drugiej to zwykle około 120 zł za każdy bloczek wraz z łącznikiem.

Koszt ogrodzenia panelowego może nieznacznie podnieść również zakup nasadek na słupki ogrodzeniowe. Przydadzą się zwłaszcza przy słupkach wykonanych z profili. Mogą przybrać na przykład formę daszku – zwykle w cenie około 4-5 zł za sztukę.

Ile kosztuje montaż ogrodzenia panelowego?

Osobną kwestią jest montaż ogrodzenia panelowego. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług fachowców, montaż będzie kosztować co najmniej 50 złotych za metr bieżący ogrodzenia. Taki płot można jednak zainstalować na tyle łatwo, że nawet początkujący majsterkowicz powinien poradzić sobie z nią samodzielnie.

Podsumowanie: ile wynosi koszt ogrodzenia panelowego za metr?

Po zsumowaniu wszystkich składników można obliczyć średni koszt ogrodzenia panelowego za metr. W najtańszej wersji, bez podmurówki i angażowania ekipy montażowej, metr bieżący ogrodzenia powinno się udać postawić za około 60-70 zł. Ostateczny koszt ogrodzenia panelowego zależy od jego długości.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *