blog

System rezerwacji na PrestaShop dla apartamentów

System rezerwacji na PrestaShop dla apartamentów

W dzisiejszych czasach wiele transakcji i zamówień odbywa się w internecie. To samo dotyczy rezerwacji apartamentów. 

Aby zapewnić klientom jak największą wygodę, wiele firm decyduje się na moduły na swoich stronach internetowych, które ułatwiają ten proces. Dzięki nim użytkownik może zarezerwować wybrane przez siebie pomieszczenie 27/7 bez wychodzenia z domu. 

System rezerwacji PrestaShop wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i oferuje doskonałe rozwiązanie, którym jest PrestaShop Booking System. 

Czym jest, jak działa i jakie funkcje zapewnia ten system swoim klientom? Tego wszystkiego dowiesz się w tym artykule. 

PrestaShop – co to takiego?

Zacznijmy jednak od tego czym tak naprawdę jest PrestaShop. Otóż jest to darmowa platforma do sklepu internetowego. 

Jest to idealne oprogramowanie sklepu online, dla osób, które nie mają wiedzy na temat kodowania, programowania i są początkującymi przedsiębiorcami. 

Wiele stron internetowych w Polsce zaufało właśnie tej platformie. PrestaShop wspiera także wiele znanych marek na całym świecie. Wykorzystywany jest przez małe, średnie, a także duże firmy. 

Jeśli jesteś zainteresowany tą stroną i chcesz otworzyć swój biznes także w wymiarze wirtualnym, odwiedź https://jash.pl i zapoznaj się ze wszystkimi usługami, jakie oferują. 

System rezerwacji apartamentów w PrestaShop – cechy

Należy zacząć od tego, że jest to dodatkowy moduł, który posiada wiele ciekawych i ważnych cech. Dzięki systemowi rezerwacji można swobodnie ustawić ceny, zarządzać kalendarzem i składać zamówienia. 

Co więcej, każdy, kto korzysta z systemu rezerwacji, ma pewność, że użytkownicy będą mogli dokonywać w prosty sposób rezerwacji. Dzięki kalendarzowi każda z zainteresowanych osób będzie mogła zabukować apartament na podstawie dat i terminów. 

Dzięki temu systemowi można także dodać potrzebne usługi na stronę internetową. Klienci będą mogli także sprawdzić, czy rezerwacja w danym terminie jest możliwa i czy są jeszcze dostępne miejsca. 

System rezerwacji apartamentów od PrestaShop, to na pewno idealne rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ich strona sprawie działała i aby użytkownicy mogli w prosty sposób dokonać rezerwacji. 

PrestaShop – system rezerwacji i jego najważniejsze funkcje 

 • Pierwszą i najważniejszą cechą jest to, że moduł wynajmu jest bardzo przyjazny i łatwy w obsłudze nie tylko dla samego użytkownika, ale także i dla administratora strony. 
 • PrestaShop Booking Calendar – dzięki temu dodatkowi możesz pokazać klientowi, kiedy może wynająć dany apartament. Sprawdzi, w którym dniu jest on dostępny, a w które zajęty. Dzięki temu administrator i użytkownik zaoszczędzi czas .
 • System rezerwacji posiada także opcję dodania szczegółowego opisu usług, jakie oferuje dany przedsiębiorca. Dzięki temu klient będzie mógł zapoznać się, z informacjami na temat apartamentu np. w co jest wyposażony. 
 • PrestaShop wraz ze swoim systemem rezerwacji oferuje także możliwość obniżki cen. Oznacza to, że przedsiębiorca może zaproponować klientom zniżki i rabaty. To na pewno zachęci do wybrania właśnie tego miejsca i zwiększy ruch na stronie internetowej. 
 • Service Booking od PrestaShop oferuje także możliwość usuwania i edytowania wstawionych przez administratora produktów – w tym wypadku apartamentów. Dzięki temu w każdej chwili można zmienić opis, zdjęcia, a także usunąć ofertę, która jest już nieaktualna. 
 • Ważnym elementem jest także to, że ten system jest kompatybilny z innymi sklepami, a także językami. Dlatego nawet osoby z zagranicy nie będą miały problemu z rezerwacją apartamentu na stronie. 
 • Istnieje także dodatek PrestaShop Event Booking. Dzięki niemu administrator będzie mógł nakreślić jakie udogodnienia, typ i kategorię ma dana usługa. Jest to niezwykle przydatna opcja dla osób, które na swojej stronie chcą wynajmować apartamenty. 

System rezerwacji w PrestaShop – inne funkcje

W systemie rezerwacji PrestaShop można także określić, na jaki czas minimalnie i maksymalnie można zarezerwować dany apartament.  

Co więcej, możliwe jest także określenie, ilu gwiazdkowy jest pokój. Możesz także dowolnie zmieniać ceny i ustalać inne na dany dzień. 

Aby klient bez problemu znalazł wynajęty przez siebie apartament, w PrestaShop możesz także dodać adres. 

Z jakich elementów składa się system rezerwacji?

Moduł rezerwacji pojawia się w panelu administracyjnym zaraz po jego instalacji. 

Ten system składa się z siedmiu elementów: 

 1. Ogólne ustawienia (General settings).
 2. Produkty (Products).
 3. Rezerwacja pokoju (Booking Room)
 4. Typ rezerwacji pokoju (Booking Room Type)
 5. Rezerwacja obiektów (Booking Facilities)
 6. Zasady dotyczące cen rezerwacji (Booking Price Rules)
 7. Zamówienia (Orders)

Jak sam możesz zauważyć, system rezerwacji od PrestaShop jest bardzo przydatny i na pewno ułatwia korzystanie ze strony internetowej wszystkim użytkownikom. Dzięki prostej obsłudze administrator platformy, tak samo jak klient będą zadowoleni. Pamiętaj, że dobrze funkcjonująca witryna, to klucz do sukcesu. Dlatego jeśli chcesz osiągnąć sukces i pragniesz, aby ruch wzrósł, to wyposażysz się w system rezerwacji od PrestaShop. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *