Aranżacja wnętrz

Wyposażenie pokoju apartamentowego przyjaznego dzieciom

Wyposażenie pokoju apartamentowego przyjaznego dzieciom

Tworzenie przestrzeni dla dzieci w pokojach hotelowych pokojach jest coraz częstszą praktyką. Podróżowanie z dziećmi jest bardzo powszechne, dlatego warto zaaranżować w apartamencie miejsce dla najmłodszych. Takie udogodnienie jest ogromną zaletą dla rodziców, którzy doskonale wiedzą, że podróż z dziećmi nie zawsze jest tak bardzo relaksująca, jakby tego chcieli.

Aby stworzyć apartament przyjazny dzieciom w hotelu, trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych elementach. Dzięki nim szczęśliwe będą zarówno dzieci, jak i ich rodzice, którzy zyskają chwilę oddechu od swoich pociech. W tym artykule podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w takim pokoju hotelowym. Pościele dla dzieci, kolorowanki, a może dziecięca wanienka? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zacznijmy od przestrzeni

Zanim przejdziemy do konkretnego wyposażenia, mamy jedną bardzo ważną radę. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, jak dużą przestrzeń dla dzieci mamy do zagospodarowania. W przypadku apartamentu zazwyczaj będzie to osobny pokój. Natomiast jeśli dziecięce akcesoria muszą znaleźć swoje miejsce w tym samym pokoju co wyposażenie dla dorosłych, do tematu należy podejść nieco odmiennie.

Ważne jest przede wszystkim to, aby przestrzeń była funkcjonalna. Oznacza to, że jeżeli mamy do dyspozycji tylko jeden pokój, warto zdecydować się na akcesoria, które można złożyć i schować, a wyjąć w razie potrzeby. Należy do nich między innymi: łóżeczko, krzesełko do karmienia czy mały stolik do malowania. W przypadku apartamentu o większej powierzchni i osobnego pokoju dla najmłodszych mogą one być stale wystawione.

Miejsce do spania

Miejsce do spania, w którym dziecko będzie mogło wypocząć w nocy, ale także często i w ciągu dnia, jest niezbędne. Jak już wspomnieliśmy powyżej, w hotelowym pokoju może znaleźć się łóżeczko, które będzie miało w nim swoją określoną na stałe przestrzeń. Można w nim umieścić także składane łóżeczko, które jest bardzo praktyczne. Może być ustawione w dowolnym miejscu, np. przy łóżku rodziców, a w razie potrzeby szybko złożone.

Samo łóżeczko to jednak oczywiście nie wszystko. Niezbędne są również akcesoria do spania, czyli pościel, prześcieradło, a jako miły dodatek także kocyk. Przyjemnym akcentem będą także zabawki, które z pewnością spodobają się dziecku i umilą mu pobyt w zupełnie nowym miejscu.

Czas na zabawę i angażujące aktywności

W hotelowej przestrzeni można spodziewać się wielu ciekawych aktywności i zabaw przeznaczonych dla dzieci. Często jednak odbywają się one w określonych godzinach, a na basenie nie można przecież spędzić całego dnia. Dlatego warto zadbać o to, aby hotelowi goście mogli zająć swoje pociechy także w pokoju.

Rodzice zazwyczaj zabierają jedną czy dwie ulubione zabawki swoich dzieci w podróż, jednak jeżeli będą mieli do dyspozycji dodatkowe akcesoria, z pewnością będzie to bardzo dużym ułatwieniem. Dzieci chętnie będą bawić się pluszowymi zabawkami, układać klocki, czytać książeczki wspólnie z rodzicami, a także malować rysunki kredkami czy flamastrami. Stworzenie specjalnego kącika dla pociech jest bardzo dobrym pomysłem.

Wygoda także w hotelu

Aby uniknąć sytuacji, w których rodzice muszą kombinować i wymyślać zupełnie nowe strategie radzenia sobie w codziennych sytuacjach, warto umieścić w pokoju hotelowym kilka przedmiotów. Przydatne z pewnością będzie krzesełko do karmienia, które może być składane. Warto zwrócić uwagę na to, aby było ono dość lekkie. Dzięki temu będzie łatwo przenieść je do wybranej przestrzeni.

Przydać może się tak że wanienka, która z pewnością ułatwi rodzicom codzienne kąpanie maluszków. Dobrym pomysłem może być umieszczenie w niej wodoodpornych zabawek. Należy jednak pamiętać o ich regularnym i dokładnym dezynfekowaniu.

Informacje dla rodziców

Jeśli zaplanowałeś powyższe elementy w wyposażeniu hotelowego pokoju, nie zapomnij poinformować o tym na swojej stronie internetowej, w ulotkach, czy informacjach o konkretnych apartamentach. Oczywiście miło jest zaskoczyć rodziców, jednak w tym przypadku będzie zdecydowanie lepiej, jeśli uprzedzisz ich, że nie będą musieli zabierać ze sobą przedmiotów, które i tak znajdą w hotelu. A wielu przypadkach tak dobrze wyposażony pokój może być kartą przetargową hotelu i zachęcić rodziny do zarezerwowania pobytu właśnie w nim.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *