blog

Ubrania firmowe dla obsługi hotelu – jaki nadruk i fason wybrać?

Ubrania firmowe dla obsługi hotelu – jaki nadruk i fason wybrać?

W hotelu wysokiej klasy nie ma miejsca na niedoróbki. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – także odzież obsługi. Ubrania firmowe każdego pracownika muszą nadawać mu profesjonalnego wizerunku i odpowiadać gustowi gości oczekujących najwyższej jakości. Przeczytaj na jakie cechy zwrócić uwagę wybierając ubrania dla załogi hotelowej. 

Ubrania z logo do hotelu – metoda i lokalizacja nadruku

Wśród rozmaitych metod nadruku, pod względem elegancji bezkonkurencyjny jest haft komputerowy. To właśnie haftowane loga będą prezentowały się elegancko i maksymalnie estetycznie. Dla efektu trzeba oczywiście postawić na specjalistów w dziedzinie nadruków – takich jak Logos: https://www.e-logos.pl/produkty/koszule-z-nadrukiem/.

Haft komputerowy cechuje się ogromną wytrzymałością. Mocne nici i ,,ciężka praca” mechanicznej hafciarki sprawi, że koszula z logo będzie cieszyła oko przez lata. Ta metoda stwarza duże możliwości w kwestii projektu, a ozdobić nią można nie tylko miękkie, gładkie ubrania. 

Gdzie umieścić haft z logo? Najlepiej na piersi, po prawej stronie, na wysokości serca. Jeśli koszula ma kieszeń w tym miejscu, niech zagospodaruje ją haft. Podobnie jeśli mamy do czynienia z kamizelką. Umieszczając zaś logo na zapasce kelnerskiej najlepiej ulokowac je z przodu.

Logo musi być czytelne, ale nie może nachalnie rzucać się w oczy. Postaw więc na wzory nieprzekraczające 8-10 centymetrów.

Koszule firmowe z logo – jaki fason?

Gdy myślimy o eleganckim stroju w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy oczywiście koszula. Do wyboru mamy trzy główne kroje – regular, slim fit i extra slim fit. Koszula ,,regular” jest luźna, co pomaga ukryć mankamenty sylwetki. Sprawdzi się u kelnerów z nadmiarem kilogramów – nie podkreśli mocno wystającego brzucha.

Koszula slim fit ma wcięcie w talii przez co lepiej dopasowuje się do sylwetki. Wygląda bardziej elegancko niż ,,regular” i będzie lepszym wyborem dla obsługi o standardowej szczupłej sylwetce. Extra slim fit to maksymalne dopasowanie – te koszule również są bardzo szykowne, przeznaczone dla najszczuplejszych mężczyzn o atletycznej budowie.

Damska koszula z logo, czy raczej koszulowa bluzka to element bardzo odpowiedni także dla kelnerki. Tutaj przy wyborze kroju kierujemy się całokształtem sylwetki. Dla mocniej zbudowanych pań należy wybierać koszule luźniejsze, z nieobciskających materiałów, a dla szczupłych modele z wcięciem, bardziej dopasowane.

Wybierając koszule kelnerskie firmowe najlepiej robić to z myślą o konkretnym członku obsługi. Najlepiej wziąć miarę od pracowników i według niej dobrać rozmiar. Niezbędne informacje znajdziemy w tabeli producenta ubrań. Potem pozostaje już tylko zamówić nadruki na odzież.

Czy ubrania firmowe z logo są konieczne?

Zastanawiasz się, czy umieszczanie loga hotelu na odzieży obsługi jest niezbędne? Odpowiadamy krótko – tak. Spójny wizerunek obsługi jest niezbędny do tego, by goście na każdym kroku czuli, że przebywają w miejscu o bardzo wysokim standardzie. Jeśli koszule różniłyby się chociaż odcieniami obsługa wyglądałaby jak przypadkowi ludzie. 

Druga kwestia – w hotelu wysokiej klasy większośc osób wygląda elegancko. Szczególnie jeśli obiekt organizuje konferencje, biała koszula to standard. Logo jest więc potrzebne do łatwej identyfikacji członków obsługi wśród wytwornych gości.

Jest jeszcze jeden powód! Elegancki hotel to miejsce gdzie wybieramy się na romantyczne wyjazdy, odpoczywamy, celebrujemy wolny czas. To ważne chwile dla gości, a jako właściciel obiektu masz za zadanie uczynić je magicznymi. Nie wystarczy wystrój, pyszne dania i wygodny pokój – trzeba dopracować każdy, nawet najmniejszy detal. Perfekcyjne wrażenie psuje już jeden drobny błąd.

Ubrania firmowe z logo powinny być tworzone przy użyciu najbardziej estetycznej metody – haftu komputerowego. Dobór kroju koszuli zależy od sylwetki pracownika. Najlepiej wybierać rozmiar mając informację o wymiarach członka załogi. Nie lekceważ roli ubrań obsługi w ogólnym wrażeniu odniesionym przez gości – chcesz przecież, by zapamiętali Twój obiekt jako miejsce idealne!

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *