blog

Bezpieczny hotel. O jakie środki do dezynfekcji warto zadbać?

Bezpieczny hotel. O jakie środki do dezynfekcji warto zadbać?

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w sektor hotelarski. Obostrzenia w wydatny sposób dotknęły właścicieli zarówno dużych ośrodków, jak i małych pensjonatów czy pojedynczych kwater. Przez pewien czas hotele były nawet zamknięte. Można było się w nich zatrzymywać jedynie w ramach podróży służbowych.

Dzisiaj restrykcje nie są już tak drastyczne. Covid-19 cały czas jednak szaleje. Dlatego szczególnie ważne jest utrzymanie bezpieczeństwa w hotelu. Celem jest zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Środkiem, który ma w tym pomagać, jest dezynfekcja. Specjalne płyny i żele przydają się w różnych sytuacjach. Które z nich warto wybrać?

Reżim sanitarny w hotelu – najważniejsze założenia

Pandemia odmieniła sposób korzystania z przestrzeni hotelowych. Co jakiś czas zmieniają się limity osób, które mogą zatrzymać się w poszczególnych placówkach. Dotyczą przede wszystkim osób niezaszczepionych przeciwko wirusowi.

Hotele funkcjonują obecnie w ściśle określonym reżimie sanitarnym. Jako że wirus przenosi się m.in. drogą kropelkową, należy utrzymywać odpowiedni dystans społeczny i w przestrzeniach wspólnych nosić maseczki. Dotyczy to zarówno gości, jak i pracowników hotelu. Niektóre hotele idą jeszcze dalej i oczyszczają powietrze, stawiając na urządzenia do dekontaminacji.

Niezwykle ważna jest także dezynfekcja. Dzięki badaniom wiadomo bowiem, że koronawirus może przetrwać kilka, a nawet kilkanaście godzin na różnych powierzchniach. Dlatego należy go z nich usuwać specjalnymi środkami do dezynfekcji. Opierają się głównie na mydle lub alkoholu etylowym, który zazwyczaj stanowi ponad 60 procent składu takich środków.

Preparaty do dezynfekcji powierzchni

Na pracownikach hotelowych ciąży więc obecnie obowiązek dezynfekcji powierzchni. Chodzi przede wszystkim o miejsca i przedmioty, których goście i pracownicy dotykają najczęściej. Są więc nimi wszelkie klamki, poręcze oraz blaty stołów. Do tego dochodzą choćby klucze, piloty do telewizorów i włączniki świateł.

Środki do dezynfekcji powierzchni należy więc stosować zarówno na korytarzach, jak i w hotelowej recepcji, toaletach oraz pokojach. Należy je udostępnić również gościom. Kluczowe jest systematyczne dezynfekowanie powierzchni. W ciągu dnia najlepiej robić to co godzinę.

Do dezynfekcji mebli czy blatów będzie się nadawać na przykład OCC Prosept Spray. To produkt oparty na połączeniu etanolu i propanolu. Co ważne, jest też bezpieczny dla skóry.

Oprócz płynów i sprayów warto zadbać również o obecność chusteczek dezynfekcyjnych. Dzięki nim możliwe jest dokładniejsze czyszczenie powierzchni. Są skuteczne nie tylko w walce z wirusami, ale także solą czy innymi związkami organicznymi. Jednym z polecanych produktów są chusteczki CaviWipes. Ich atutem jest zamykane opakowanie, które służy jako praktyczny dozownik.

Środki do dezynfekcji rąk

W hotelu powinny znaleźć się także środki do dezynfekcji rąk. Ograniczają one transmisję koronawirusa, który może znajdować się na dłoniach gości i pracowników. Przy okazji pomagają uporać się z innymi szkodliwymi patogenami i bakteriami.

Pod tym kątem kluczowe będzie umieszczenie w przestrzeni hotelowej dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Powinny się znaleźć przede wszystkim przy wejściu do ośrodka, a także na korytarzach i w toaletach. Warto również umieścić dozowniki w pokojach.

Na jaki płyn warto postawić? Jednym z ciekawych produktów jest ERG CleanSkin. To płyn do dezynfekcji, który sprawdza się na co dzień, ale może też dezynfekować przed zabiegami chirurgicznymi. Zawartość alkoholu na poziomie 72 procent gwarantuje wysoką skuteczność. Wystarczy poświęcić kilkadziesiąt sekund, by pozbyć się z dłoni nieproszonych patogenów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *