blog

Nadruki na ubraniach pracowników hotelowych – jak powinny wyglądać i co na nich umieścić​?

Nadruki na ubraniach pracowników hotelowych – jak powinny wyglądać i co na nich umieścić​?

Czym powinien się wyróżniać dobry hotel? Zapewne na pierwszych miejscach w rankingu największych zalet pojawi się wysoki standard oferowanych pokoi, wygodne łóżka, dobrze skomunikowana lokalizacja i ceny adekwatne do poziomu usług.

Dobrego hotelu nie ma jednak również bez profesjonalnego personelu. Pracownicy hotelowi powinni wyróżniać się zrozumieniem dla potrzeb gości oraz profesjonalizmem. Wpływ na tę drugą cechę może mieć ich ubiór. Strój personelu przekłada się też na wizerunek placówki.

Jednym z elementów, który z pewnością będzie mieć pozytywny wpływ na profil hotelu wśród klientów, będą nadruki na odzieży dla pracowników placówki. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną wykonane w odpowiedni sposób.

Jak powinny wyglądać nadruki na ubraniach dla pracowników hotelu?

Wygląd nadruku na ubraniach dla personelu powinien być dopasowany do ogólnego wizerunku hotelu. Jeśli placówka oferuje wysoki standard usług i luksusowe apartamenty, nadruki powinny być eleganckie i szykowne. Mogą odznaczać się wyszukanym liternictwem, nie powinny być zbyt nachalne.

Elegancja zazwyczaj jest dobrym wyborem, zwłaszcza w przypadku ubrań dla pracowników zatrudnionych w recepcji. Napisy na ubraniach powinny jednak nawiązywać czcionką do tej, w jakiej nazwa hotelu pojawia się na drzwiach czy w reklamach.

Nadruki na ubraniach dla personelu hotelowego mogą pojawiać się w różnych miejscach. Wszystko zależy od konkretnego elementu garderoby. W przypadku eleganckich ubrań często lądują na kołnierzyku czy rękawie, w przypadku innych, na przykład bluz lub kurtek – na piersiach i plecach.

W jaki sposób znakować ubrania dla hotelowego personelu?

Sklepy, które specjalizują się w znakowaniu ubrań, oferują cały szereg różnorodnych technik. Kiedy jednak właścicielowi hotelu zależy głównie na elegancji, najlepszym wyborem jest haft komputerowy. To połączenie szyku i wytrzymałości nadruku. A przy tym metoda znakowania, która nawiązuje do tradycyjnie zdobionych tkanin.

Możliwości takiej techniki znakowania są jednak nieco ograniczone. Alternatywą jest druk cyfrowy, który pozwala na bogatszą paletę kolorów. To także dość tania metoda – takie nadruki opłacają się nawet przy niewielkiej liczbie egzemplarzy.

A może skórzane ubrania firmowe dla obsługi hotelu? W tym przypadku równie elegancki efekt zapewni tłoczenie wybranych wzorów. Jeśli natomiast na tkaninie mają się pojawić bardziej skomplikowane grafiki, najlepiej wybrać termotransfer. Gdy głównym kryterium ma być trwałość nadruku, warto wybrać sitodruk, czyli jedną z metod nadruku na ubraniach z najdłuższą historią.

Co umieścić na nadrukach ubrań dla pracowników hotelu?

Pozostaje jeszcze decyzja o tym, co konkretnie ma się znaleźć na ubraniach dla hotelowego personelu. Najbardziej naturalnym wyborem wydaje się logotyp placówki. Nie musi być szczególnie duży, ale ubrania sygnowane takim znakiem będą podnosić prestiż hotelu. Sprawią, że będzie robił wrażenie bardziej ekskluzywnego.

Na ubraniach dla pracowników warto nadrukować również ich imię. W ten sposób nie tylko ograniczymy ewentualną pomyłkę w pralni. Pracownicy z nadrukowanym imieniem będą łatwiej rozpoznawalni przez hotelowych gości. To ciekawy sposób na zastąpienie przypomina plakietki z imieniem.

Innym ciekawym pomysłem może być grafika, która nawiązuje do największej hotelowej atrakcji. Jeśli coś wyraźnie wyróżnia hotel od konkurencji, warto dodatkowo podkreślić to nawet na ubraniach pracowników.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *