blog

Boisko przy hotelu – czym zabezpieczyć? 

Boisko przy hotelu – czym zabezpieczyć? 

Wiele hoteli oferuje niezliczoną ilość atrakcji, które znajdują się na ich terenie. Coraz częściej pojawiają się boiska, które są do dyspozycji wszystkich gości. Zdarza się, że lokalne drużyny wynajmują obiekt, aby poćwiczyć i przygotować się do różnych spotkań i zawodów. 

Tworząc takie miejsca, należy pamiętać o bezpieczeństwie, Odpowiednie zabezpieczenie boiska, to podstawa. Czym zabezpieczyć miejsce do treningu i na co zwrócić szczególną uwagę? Czytaj dalej, aby się przekonać. 

Czemu zabezpieczenie boiska hotelowego jest takie istotne?

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa. Na boiskach gra się w piłkę nożną, siatkówkę czy tenisa. Dzięki zabezpieczeniu piłka nawet jeśli poleci w złym kierunku, nie uderzy nikogo, kto znajduje się poza terenem boiska. Jako kierownik hotelu, musisz dbać o bezpieczeństwo wszystkich swoich gości. 

Co więcej, dzięki zabezpieczeniu miejsca do uprawiania sportu, kopnięta czy rzucona piłka nie ucieknie daleko – zatrzyma się na ogrodzeniu. To sprawi, że gra będzie szybsza, przyjemniejsza i zawodnicy nie będą musieli biec kilkanaście metrów, aby odzyskać sprzęt sportowy, niezbędny do gry. 

Boisko hotelowe – czym zabezpieczyć?

Najlepszym rozwiązaniem będzie siatka ogrodzeniowa (znajdziesz ją na https://www.siatkopol-sklep.pl/). Jest to prosta i tania forma zabezpieczenia terenu. Można ją zamontować samodzielnie, bez pomocy ekipy budowlanej – jeśli oczywiście znasz podstawowe zasady montażu. Należy wybrać odpowiednią wysokość, grubość drutu i rozmiar oczek. Ogródź boisko dookoła, zrób 2 lub 3 wejścia, aby goście nie musieli okrążać całego terenu, aby wejść do środka. 

Pamiętaj, aby ogrodzenie boiska było stabilne. W tym celu wybierz grube słupki i wbij je na odpowiednią głębokość. Co więcej, do ich utwardzenia wybierz beton, a nie tylko zakup ziemią. Dzięki temu cała konstrukcja będzie bardziej stabilna i przetrwa nawet mocne kopnięcia i uderzenia piłki lub innego sportowego sprzętu. 

Siatka ogrodzeniowa a jej wysokość na boisku hotelowym 

Najniższe ogrodzenie boiska może wynosić około 3 m. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że nic nie wyleci poza ogrodzony teren i każdy będzie mógł bez obaw przechadzać się wokół boiska, nie obawiając się, że “dostanie” piłką. 

Jeśli stawiasz na boisko wielofunkcyjne, to wysokość siatki ogrodzeniowej może wynosić nawet do 8 m. Takie wysokie zabezpieczenie zapewnia jeszcze skuteczniejszą ochronę. 

Pamiętaj, że tego typu siatki zazwyczaj wykonuje się na zamówienie, ponieważ standardowe wysokości są dużo niższe. 

Budując takie ogrodzenie boiska sportowego, musisz także mieć na uwadze to, aby zgłosić swoje prace do odpowiednich władz. Dlaczego? Wejdź na https://nowoczesny.pl/wysokosc-siatki-ogrodzeniowej-jak-dobrac-odpowiednia/  i przekonaj się sam, dodatkowo sprawdzając, jakie będą inne odpowiednie wysokości siatek, które są idealnym rozwiązaniem, kiedy chcesz zabezpieczyć teren. 

O czym pamiętać montując siatkę ogrodzeniową na boisku hotelowym? 

Zacznij od wybrania odpowiedniej grubości i wysokości siatki. Następnie skup się na słupkach, które także powinny być wykonane z odpowiedniego i mocnego materiału. Zabetonuj dobrze słupki – jeśli siatka ma do 6 m, to głębokość 1 m, a powyżej około 1,5 m. Ogrodzenie boiska hotelowego powinno być dobrze naciągnięte. Tylko wtedy zamontowana siatka będzie skutecznie zatrzymywać piłkę. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *