Reklama firmy

Budowa i remont

Jak zamontować ogrodzenie panelowe wokół hotelu?

Jak zamontować ogrodzenie panelowe wokół hotelu?

Przestrzeń wokół hotelu powinna być zadbana i dobrze wpisywać się w estetykę całego obiektu. Te zastrzeżenia dotyczą między innymi ogrodzenia. W związku z tym dużą popularność zdobywają ostatnio ogrodzenia panelowe z przęseł wykonanych z metalowego drutu. Są solidne, można bez problemów dostosować ich kolor do budynku. Po wyborze paneli pozostaje jeszcze kwestia ich instalacji. Jak zamontować ogrodzenie panelowe wokół hotelu? Dowiedz się, jak to zrobić.

Wykonanie pomiarów

Montaż ogrodzenia panelowego należy rozpocząć od wykonania pomiarów i wytyczenia przebiegu ogrodzenia. Zwróć uwagę, by przebiegało wyłącznie po działce należącej do hotelu i znajdowało się w wystarczającej odległości od ulicy. To zależy przede wszystkim od klasy drogi.

Przy planowaniu przebiegu ogrodzenia sprawdzisz, czy na jego planowanej linii nie ma żadnych przeszkód czy nierówności, które będzie trzeba usunąć. Przy wykonywaniu pomiarów należy też wyznaczyć miejsca pod słupki ogrodzeniowe i pamiętać o zaplanowaniu bramy wjazdowej do hotelu.

Betonowanie słupków

Kiedy dokładnie wyznaczyłeś już miejsce pod ogrodzenie, należy przystąpić do betonowania słupków. Najpierw trzeba będzie wykopać dziury pod słupki. Ich głębokość zależy od regionu kraju. Polska jest bowiem podzielona na kilka stref ze względu na głębokość przemarzania gruntu – wynosi od 80 do 140 centymetrów. Wkopanie słupków na odpowiednią głębokość gwarantuje, że ogrodzenie będzie w pełni stabilne.

Do otworów wstawia się słupki i betonuje. Trzeba je jeszcze wypoziomować, najlepiej przed wlaniem betonu zabezpieczyć też ich pozycję kamieniami. Betonem należy wypełnić całe doły, a na koniec jeszcze raz wypoziomować słupki.

Wykonanie podmurówki

Jak zamontować ogrodzenie panelowe, by było maksymalnie solidne? Trzeba je wzmocnić podmurówką. Można wylać ją z betonu bądź zdecydować się na prefabrykowane elementy.

Przy hotelu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to drugie rozwiązanie. Montaż podmurówki prefabrykowanej jest bowiem bardzo szybki i skraca czas prac przy ogrodzeniu. A rozkopany teren wokół obiektu nigdy nie dodaje mu uroku.

Kiedy więc beton, którym zalałeś słupki, dobrze się zwiąże – potrzeba na to kilkudziesięciu godzin – można rozpocząć układanie kolejnych elementów. Nie trzeba prowadzić żadnych prac ziemnych, wystarczy dopasować do siebie kolejne części podmurówki. Takie prace można prowadzić bez względu na pogodę. Ogrodzenie panelowe z podmurówką będzie stabilniejsze i bardziej szczelne.

Montaż paneli

Ostatni etap to montaż samych przęseł. Potrzebne są do tego odpowiednie akcesoria. Producent paneli ogrodzeniowych często proponuje ich zakup w komplecie z przęsłami. Potrzebne będą obejmy ze śrubami, nakrętkami zrywalnymi i podkładkami.

Trzeba zacząć od obejmy startowej, którą montuje się pierwsze przęsło do pierwszego słupka. Taka obejma ma miejsce na śrubę tylko z jednej strony. Kolejne przęsła montuje się do słupków obejmami pośrednimi, z dwoma równolegle ustawionymi śrubami. W narożnikach potrzebne będą obejmy narożne, które łączą prostopadle ustawione przęsła na stykających się bokach ogrodzenia.

Ostatni panel należy przytwierdzić do słupka końcowego kolejną obejmą startową. Pamiętaj, by dobrać liczbę obejm na słupek do wysokości paneli. Od 170 cm potrzebne będą po trzy obejmy na słupek, przy niższych wystarczą dwie – u dołu i u góry ogrodzenia.

Podsumowanie: jak zamontować ogrodzenie panelowe przy hotelu?

Montaż ogrodzenia panelowego przy hotelu powinien przebiegać sprawnie. Wystarczy do tego kilka dni – najdłużej trzeba będzie odczekać na związanie się betonu w dołach na słupki. Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować ogrodzenie panelowe w najkrótszym możliwym czasie, zdecyduj się na wariant z podmurówką prefabrykowaną. By panele solidnie się trzymały, dobierz liczbę obejm odpowiednią do ich wysokości.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *