Aranżacja wnętrz

Meble tapicerowane do hotelu – jaki materiał najlepiej wybrać?

Meble tapicerowane do hotelu – jaki materiał najlepiej wybrać?

Wybierając meble tapicerowane do hotelu, ważne jest, aby dobrać do nich odpowiednią tkaninę. Jak wiesz, w hotelu przewija się wiele różnych ludzi. Meble są często używane dlatego, aby zapobiec szybkiemu zniszczeniu, musisz postawić na dobrą tapicerkę. 

Jaka dzianina będzie najlepszym wyborem? Tego dowiesz się w tym artykule! Pokażemy Ci najważniejsze właściwości materiałów, które sprawią się doskonale w hotelowym lobby oraz w pokoju. 

Welur – przyjemny i wytrzymały 

Materiał tapicerowany do hotelu, musi posiadać kilka ważnych cech. Dlatego to właśnie tkanina welurowa, będzie dobrym wyborem. Dlaczego?

Welur to materiał, który jest przyjemny w dotyku. Wszyscy goście będą mogli wygodnie na niej odpocząć po ciężkim dniu lub długiej podróży. Co więcej, jest mocny i wytrzymały, dzięki temu nie ulegnie szybko zniszczeniu. Do hotelu przyjeżdżają różni ludzie. Niektórzy dbają o meble, a inni wręcz przeciwnie. Dlatego warto wybrać materiał, który będzie odporny na wszelkiego rodzaju przetarcia. Będzie to także idealny wybór, jeśli w hotelu mogą przebywać zwierzęta. Niestraszne będą mu pazury i kły pupili. 

Welur jest także łatwy w czyszczeniu. Dlatego nawet jeśli pojawi się na nim plama, będziesz mógł szybko i sprawnie ją usunąć. Należy jednak pamiętać, aby tej tkaniny nie czyścić pod włos, ale zgodnie z kierunkiem układania włosa. 

Tego typu tkanina często jest wykorzystywana do takich produktów, jak meble tapicerowane. Producent sof, kanap lub foteli ma często w swojej ofercie wiele wzorów i kolorów, aby każdy klient mógł wybrać coś idealnego do hotelowego pomieszczenia. 

Welur - materiał tapicerski
Sofa wykonana z weluru będzie odporna i będzie się doskonale prezentować w pokoju, a także w lobby hotelowym. 

Szenil – dobrze prezentująca się tkanina 

Jeśli chcesz, aby Twoje meble tapicerowane w hotelu dobrze się prezentowały, możesz wybrać szenil. To materiał, który jest miękki i wytrzymały. Trudno go przetrzeć, dlatego będzie się nadawał do pomieszczeń, które są często używane przez gości. Tkanina jest aksamitna w dotyku, dlatego każda osoba, odwiedzająca hotelowe pomieszczenie, będzie mogła się zrelaksować i dobrze wypocząć. 

Należy także nadmienić, że niektóre odmiany szenilu cechuje trudnopalność. Taka właściwość może być użyteczna w hotelu. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy, dlatego trzeba się przygotować na każdą okoliczność. 

Czyszczenie szenilu jest niezwykle proste. Należy regularnie go odkurzać, a także czyścić miękką szczotką. Jeśli na powierzchni tkaniny pojawia się plama, najlepiej wyczyścić ją wilgotną szmatką w kolorze białym. Jeśli będziesz dbał o meble tapicerowane z szenilu, to  materiał zachowa idealny wygląd i posłuży przez długi czas. 

Szenil - materiał tapicerowany do hotelu
Sofa wykonana z szenilu. Prosta w czyszczeniu i przyjemna w dotyku. Źródło: Oficjalna strona Sklum. 

Ekoskóra – odporna i łatwa w czyszczeniu 

Ekoskóra stała się w ostatnich latach niezwykle modna. Ma ciekawy wygląd, a także imituje prawdziwą skórę. Jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz przetarcia. Dlatego nawet w hotelu, gdzie przebywa wiele ludzi, posłuży Ci przez długi czas. 

Najważniejsze jednak w przypadku ekoskóry jest to, że jest odporna na działanie wody. Oznacza to, że ma właściwości hydrofobowe. Jeśli ktoś wyleje ciecz na tapicerkę, będzie można ją łatwo i szybko wytrzeć. Co więcej, ekoskóra jest także odporna na promieniowanie słoneczne. To znaczy, że tapicerka nie utraci swojej barwy i będzie długo dobrze się prezentować.

Jeśli zdecydujesz się na tego typu materiał tapicerski, musisz jednak pamiętać o regularny czyszczeniu powierzchni tej tkaniny. Dlaczego? Ponieważ jeśli ją zaniedbasz, to dużo trudniej będzie doprowadzić ją do pierwotnego stanu. 

Materiał tapicerowany do hotelu - ekoskóra
Fotel z ekoskóry doskonale będzie prezentował się w każdym hotelowym pomieszczeniu. Jego hydrofobowość i odporność na promienie słoneczne to duży plus. Źródło: Oficjalna strona producenta Meble Górecki. 

Materiał, z którego zakupisz meble tapicerowane, powinieneś wybierać z głową. Jak widzisz, w hotelu najważniejsze jest, aby tkanina była odporna na uszkodzenia, łatwa w czyszczeniu i przyjemna w dotyku. Zadbaj o komfort swoich klientów i wybierz odpowiedni materiał, do hotelu. Postaw na funkcjonalność i wygodę! 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *