Aranżacja wnętrz

Okrągłe stoły na weselu – dlaczego coraz więcej par wybiera takie rozwiązanie?

Okrągłe stoły na weselu – dlaczego coraz więcej par wybiera takie rozwiązanie?

Jakie stoły wybrać na wesele? To pytanie spędza sen z powiek wielu przyszłym małżonkom. Zarówno prostokątne, jak i okrągłe blaty mają przecież wiele zalet. Mimo to coraz częściej wybór pada na tę drugą opcję. Dlaczego? Zaraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości!

Okrągłe stoły na weselu – gwarancja elegancji

Okrągłe stoły na weselu to przede wszystkim gwarancja wystawności oraz elegancji. Takie rozwiązanie nazywa się przeważnie “balowym”. Już same blaty wprowadzają do wnętrza klimat, na którym zależy większości par młodych. Sala weselna staje się automatycznie królewskim, wręcz bankietowym miejscem. Jeśli więc zależy Ci na takim efekcie, nie ma się nad czym zastanawiać.

Co ciekawe, na takich okrągłych stołach bardzo rzadko kładzie się jedzenie. Wszystkie potrawy dostarczane są przez kelnerów. To jeszcze bardziej wpływa na szykowność całego pomieszczenia weselnego. Trzeba jednak wtedy pamiętać o sprawnej obsłudze, a także szwedzkich stołach. Wtedy każdy z gości będzie mógł udać się po przekąski samodzielnie.

Aby jeszcze bardziej podkreślić wystawny charakter, wokół stołów okrągłych warto umieścić piękne krzesła drewniane. Dodadzą one klasy oraz wpłyną pozytywnie na ogólny komfort biesiadników. W zależności od stylu wesela możesz zdecydować się na klasyczne siedziska lub te przypominające fotele. 

okrągły stół weselny
Sala weselna z okrągłymi stołami to idealna propozycja na przyjęcie w stylu królewskim lub glamour.

Okrągłe stoły idealne przy mniejszej liczbie gości

W dobie pandemii wesela są raczej skromne, jeśli chodzi o liczbę gości. Z tego powodu stoły okrągłe sprawdzają się idealnie. Łatwiej jest je rozłożyć w taki sposób, by każdemu zapewnić komfort. Sala będzie się także wydawała na wypełnioną biesiadnikami. 

Jeśli przy małej liczbie osób na weselu, para decyduje się na stoły prostokątne, niestety ich ułożenie może okazać się kłopotliwe. Trzeba przecież w jakiś sposób usadzić gości “tematycznie”, a zdecydowanie łatwiej będzie to zrobić przy stołach okrągłych.

Kluczowe w tym przypadku jest jednak odpowiednie rozłożenie stołów po całej sali. To zawsze duży problem, z którym zmaga się większość przyszłych małżonków. 

Ilość miejsc przy stole – każdy poczuje się komfortowo

Przy jednym stole prostokątnym na weselu najczęściej zasiada nawet 30-40 osób. Trzeba przyznać, że jest dość pokaźna liczba. Nie każdy będzie czuł się przez to komfortowo – szczególnie jeśli zna tylko kilku biesiadników. Wtedy przez towarzyszący stres może źle się bawić i być przytłoczony całą taką sytuacją.

Przy stołach okrągłych ten problem znika. Najczęściej mieści się przy nich do 12 osób. Jest to wręcz idealna liczba. Z każdym będzie można się poznać i chwilę porozmawiać. Osoby mniej towarzyskie na pewno to docenią. Jak jednak przy takich stołach ustawić wtedy krzesła? Trzeba pamiętać, aby każdy miał dla siebie skrawek przestrzeni. 

Integracja? O tak!

Siedząc przy okrągłym stole, naprawdę łatwiej jest się wszystkim zintegrować. Po kilku chwilach goście poczują się jak zgrany zespół. Aby im to ułatwić, możesz w jakiś ciekawy sposób nazwać każdy stolik – szczególnie gdy impreza ma charakter tematyczny. Do tego z każdym będą mogli w każdej chwili zamienić słowo – bez przekrzykiwania się czy przesadzania.

Pamiętaj jednak, by nie kłaść na takich stołach ozdób, które będą mniej więcej na linii wzroku. To utrudnia integrację. Istnieje także ryzyko, że dekoracje szybko znikną z blatu i powędrują w inne miejsce, a tego nie chce przecież żadna młoda para. 

winietki na okrągłych stołach weselnych
Klasyczne numer stolików warto niekiedy zamienić na coś bardziej oryginalnego. Możesz pomyśleć nad jakimś nawiązaniem do osób, które będą przy nim zasiadać.

Możliwość usadzenia gości “tematycznie”

Dużą zaletą okrągłych stołów na weselu jest też fakt, iż gości można usadzić przy nich “tematycznie”. Jesteś w stanie pogrupować ich według pokrewieństwa, wieku czy zainteresowań. Wtedy z pewnością znajdą wspólne tematy do rozmów – nawet jeśli wcześniej nie zdążyli się poznać.

Stoliki okrągłe mogą też pomóc kelnerom. Wystarczy, że przy jednym z nich umieścisz np. wszystkich wegetarian. Wtedy obsługa nie będzie miała problemy z tym, komu przynieść danie bezmięsne. 

Jak widzisz, stoły okrągłe na weselu mają wiele licznych zalet. Mamy nadzieję, że teraz utwierdziliśmy Cię w przekonaniu, że jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *