Aranżacja wnętrz

Wiszące lampy kule w pokojach hotelowych – jak dopasować je do stylu wnętrza?

Wiszące lampy kule w pokojach hotelowych – jak dopasować je do stylu wnętrza?

Zdecydowałeś – urządzasz pokój hotelowy w określonym stylu. Świetnie! Jednak w końcu przychodzi Ci zmierzyć się z kwestią wyboru odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej pasującego do stylu wnętrza.

Już wiesz, że mają się tam znaleźć wiszące lampy kule. I tutaj pojawia się problem – jak dopasować taką lampę do wnętrza urządzonego w określonym stylu? Nie jest to takie trudne, jak Ci się wydaje! Sprawdź, jak dopasować lampy kule do stylu pokoju hotelowego!

Jakie lampy kule będą pasować do wnętrz w STYLU NOWOCZESNYM?

Styl nowoczesny cechuje się przestronnością wnętrza, minimalizmem, prostotą, bardzo oszczędnymi dekoracjami oraz stonowaną kolorystyką (szarością, bielą, czernią, beżem). Z tych względów, nie będą pasować do takich wnętrz lampy kule z bogato zdobionymi abażurami, plisowanymi czy też wiklinowymi. Wszystkie tego typu modele od razu odrzuć. Skup się na prostocie!

W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się lampy kule szklane o prostych formach, wykonane z mlecznego szkła. Ich prostota idealnie dopełni każde wnętrze w stylu nowoczesnym. Więcej lamp w kształcie kuli znajdziesz na stronie: https://www.ekconcept.pl.

nowoczesna lampa kula
Do wnętrz w stylu nowoczesnym idealnie będzie pasować najprostsza w formie lampa kula wisząca ze szkła mlecznego. Źródło zdjęcia: strona producenta Globen Lighting. 

Jakie lampy kule będą pasować do wnętrz w STYLU KLASYCZNYM?

Styl klasyczny charakteryzują stonowane kolory (najczęściej beże i brązy), wysoka jakość mebli, symetria, proste formy i dbałość o detale, takie jak sztukaterie czy właśnie ozdobne oświetlenie.

To już jest konkretna wskazówka, jaka lampa kula ma “zwisać” z sufitu. Do klasycznego wnętrza najbardziej będą pasować więc lampy wiszące kule z elementami dekoracyjnymi np. w formie marmuru, złota czy zdobień. Na https://www.ekconcept.pl/lampy-kule-cat-35 jest naprawdę spory wybór tego typu lamp. Bez problemu znajdziesz coś do klasycznego pokoju hotelowego!

klasyczna lampa kula
Ta lampa kula ze szkła w mlecznym kolorze została uzupełniona eleganckim marmurowym elementem. Całość idealnie wpasuje się w klasyczne wnętrze. Źródło zdjęcia: strona producenta Globen Lighting. 

Jakie lampy kule będą pasować do wnętrz w STYLU INDUSTRIALNYM?

Styl industrialny, inaczej zwany loftowym cechuje się otwartymi, przestronnymi wnętrzami z dużymi oknami, stonowanymi kolorami, surowymi materiałami (beton, drewno, metal, szkło), a także charakterystycznym oświetleniem (z odsłoniętymi żarówkami, metalowymi kloszami).

Z tego względu, do takich wnętrz, najlepiej sprawdzą się lampy kule wiszące wykonane z przezroczystego szkła (tak, żarówki mają być widoczne) z metalowymi dodatkami w różnych kolorach. 

lampy kule industrialne
Metal i szkło to materiały charakterystyczne dla stylu industrialnego. Źródło zdjęcia: strona producenta CasaBianca. 

Jakie lampy kule będą pasować do wnętrz w STYLU EKLEKTYCZNYM?

Styl eklektyczny to tak naprawdę mieszanka stylów. Bazuje na połączeniu z pozoru niepasujących do siebie elementów. 

Z tego też względu masz tu dużą dowolność jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej lampy kuli. Możesz się zdecydować na wersję: z wiklinowym abażurem, bez klosza, z metalowymi lub złotymi dodatkami. 

lampa kula eklektyczna
Lampa kula z rattanowym abażurem sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym. Źródło zdjęcia: strona producenta Globen Lighting. 

Jakie lampy kule będą pasować do wnętrz w STYLU GLAMOUR?

Dla stylu glamour charakterystyczne są pikowane sofy i kanapy, meble z wysokim połyskiem, duże lustra, a także złoto, srebro, biel, róż i czerń. Jednak najbardziej charakterystycznym elementem wnętrz urządzonych w tym stylu, są kryształowe, błyszczące żyrandole lub bardzo ozdobne oświetlenie. 

Jeżeli pokój hotelowy jest urządzony w stylu glamour, to najbardziej będą do niego pasować lampy kule z barwionego szkła (np. szarego, różowego, szarego) z mosiężnymi, metalowymi elementami w kolorze złota lub srebra. 

lampa kula glamour
Lampa kula z szarym szkłem i mosiężnymi elementami sprawdzi się w pokoju urządzonym w stylu glamour.  Źródło zdjęcia: strona producenta CasaBianca.

Wybranie odpowiedniej lampy kuli pasującej do stylu pokoju hotelowego nie będzie już dla Ciebie wyzwaniem. Gwarantuje Ci, że każde wnętrze zyska oryginalne i dobrze dopasowane oświetlenie. 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *