blog

Jak zorganizować boisko przy hotelu?

Jak zorganizować boisko przy hotelu?

Każdy hotel z ambicjami musi się czymś wyróżniać. Niektóre obiekty stawiają na luksusowe wnętrza. Inne opierają swój sukces na lokalizacji – czy to w centrum miasta, czy w odludnej okolicy z pięknymi krajobrazami za oknem.

Dobrym pomysłem są także dodatkowe atrakcje serwowane hotelowym gościom. Mogą być związane z aktywnością fizyczną. Dlatego coraz więcej hoteli stawia na budowę boisk sportowych w bezpośredniej okolicy miejsc noclegowych.

Na jakie sporty warto jednak postawić? Jak przygotować przestrzeń i wybrać odpowiedni rodzaj nawierzchni? Podpowiadamy!

Dlaczego warto postarać się o boisko przy hotelu?

Boisko przy hotelu może wymiernie podnieść atrakcyjność obiektu w oczach potencjalnych gości. Szczególnie zadowolone mogą być dwie grupy. Taki pomysł z pewnością opłaci się wówczas, gdy hotel celuje w przyciągnięcie do siebie młodych ludzi. Dla nich boisko będzie szansą na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Podobnego zdania mogą być rodzice z dziećmi. Jeśli boisko jest przystosowane do potrzeb najmłodszych, z pewnością dzieci nie będą narzekać na nudę. To może sprawić, że do obiektu częściej będą przyjeżdżać wieloosobowe rodziny. W końcu ruch na świeżym powietrzu to z jednej strony zdrowie, a z drugiej szansa na chwilę odpoczynku dla rodziców.

Boisko przy hotelu pokazuje również, że placówka ma spore możliwości. Dodatkowo plac do uprawiania sportu będzie świetnym rozwiązaniem dla zagospodarowania przestrzeni wokół budynku. Utrzymanie boiska jest łatwiejsze niż wymagający pielęgnacji hotelowy ogród czy park, które często są w takich wypadkach aranżacyjną alternatywą.

Jak przygotować piłkarskie boisko przy hotelu?

Futbol to jeden z najprostszych sportów. Wystarczą buty piłkarskie, piłka i bramka, by cieszyć się grą i poczuć niczym Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Zorganizowanie przy hotelu przestrzeni do gry w piłkę z pewnością będzie więc strzałem w dziesiątkę.

Ważna będzie jednak odpowiednia lokalizacja. Futbolówka czasami płata figle, a jej uderzenie w okno czy ścianę może zostawić na budynku trwały ślad. Dlatego boisko piłkarskie należy umieścić w pewnym oddaleniu od budynków. A dla bezpieczeństwa, przynajmniej za bramkami, otoczyć także wysoką siatką. W trakcie gry w piłkę łatwo o hałas – to kolejny powód, dla którego boisko nie powinno znajdować się bezpośrednio pod hotelowymi oknami.

Przy organizacji takiej przestrzeni trzeba także zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej nawierzchni. Tradycyjną jest naturalna trawa. Jej minusem jest jednak duże uzależnienie od warunków pogodowych. Gra na murawie po intensywnym deszczu może znacznie ją uszkodzić i sprawić, że wkrótce zamiast zielonego dywanu będzie przypominać błotniste grzęzawisko.

Zdecydowanie więcej zwolenników zyskują więc boiska przy hotelu pokryte sztuczną trawą. To nawierzchnia znana między innymi z popularnych “orlików”. Wymaga znacznie mniej pielęgnacji niż tradycyjna murawa, można na niej grać bez względu na warunki pogodowe. Wymaga jedynie tego, by co jakiś czas uzupełnić zapasy gumowej mieszanki, która uzupełnia syntetyczne źdźbła.

Jak zorganizować przy hotelu boisko do siatkówki?

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych sportów w Polsce znajduje się siatkówka. Kolejne sukcesy reprezentacji Polski napędzają zainteresowanie dyscypliną. Spokojna gra w siatkówkę to także szansa na bezpieczną rekreację dla ludzi w każdym wieku. Zwykłe odbijanie piłki jest zdecydowanie mniej kontuzjogenne niż bieganina po piłkarskim boisku.

Siatkarskie boisko przy hotelu z pewnością nie będzie więc stało puste. Ponownie warto odsunąć je od bezpośredniego sąsiedztwa okien czy innych przeszklonych powierzchni. Dobrą nawierzchnią będzie czerwony tartan. To uniwersalny materiał, dzięki któremu można stworzyć nawet boisko wielofunkcyjne – nadaje się także do gry w piłkę nożną czy koszykówkę.

Istotny będzie także zakup słupków na siatkę z możliwością regulowania jej wysokości. Profesjonaliści grają na siatce o wysokości 243 centymetrów. Wśród gości nie zawsze, a zapewne nawet niezwykle rzadko będą jednak zawodowi siatkarze. Dlatego słupki powinny umożliwiać łatwe założenie siatki na wysokości niewiele przekraczającej dwa metry.

Świetną alternatywą może być piaszczyste boisko do siatkówki. Wówczas nieco więcej do powiedzenia będą mieć warunki pogodowe, ale w słoneczne dni rozgrzany piasek będzie wręcz zachęcać do gry. Trzeba jednak pamiętać, by na boisku wytyczyć profesjonalne linie z taśm. I regularnie dbać o czystość piasku, usuwając z niego kamienie, śmieci czy inne ostre przedmioty.

Bez względu na rodzaj boiska warto także pomyśleć o zakupie zestawu piłek sportowych. Goście rzadko zabierają je ze sobą na wyjazd, a bez nich trudno korzystać z uroków boiskowych atrakcji.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *