blog

Wynajęcie sali na urodziny – czy to się opłaca? Wady i zalety

Wynajęcie sali na urodziny – czy to się opłaca? Wady i zalety

Wynajęcie sali na urodziny to coraz częsta praktyka organizacji przyjęć. Czy sprawdzi się w przypadku planowanej przez Ciebie imprezy? Przeczytaj o wadach oraz zaletach takiego rozwiązania i dokładnie przemyśl, czego oczekujesz od organizowanego przyjęcia. 

Cena za wynajęcie sali na urodziny – ile wynosi?

Najbardziej kontrowersyjne w kwestii wynajmowania sal są oczywiście koszty. Trudno je rozpatrywać w kategorii wady lub zalety. Zapłacenie więcej za świetną imprezę wcale nie jest takie przykre… przykry natomiast będzie efekt oszczędzania kosztem wrażeń gości.

Koszta zależą w dużej mierze od lokalizacji. Gdy chodzi o wynajem sali na urodziny, Zabrze będzie z reguły tańsze niż Katowice, z kolei Katowice zwykle wypadają taniej od propozycji w Warszawie. 

Niemniej istotny jest standard lokalu i wielkość sali. Jak łatwo się domyślić, wynajęcie niewielkiej sali w skromnym lokalu wypadnie znacznie taniej, niż organizacja przyjęcia w przepastnym pomieszczeniu eleganckiej restauracji czy popularnym klubie. 

I wreszcie – dodatkowe usługi. Lokale oferujące wynajęcie sali na urodziny mogą postarać się o catering (w przypadku restauracji własnoręczne przygotowanie dań), organizację tortu w artystycznej cukierni, ozdabianie pomieszczenia, muzykę na żywo, ekipę kelnerską i atrakcje jak np. fajerwerki na cześć solenizanta czy animacje dla dzieci.

Za samo wynajęcie sali na urodziny zapłacisz od 500 złotych za krótką imprezę na 10-15 osób, do nawet kilkunastu tysięcy za całonocną zabawę kilkudziesięciu obecnych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak wymarzysz sobie imprezę i ile osób na nią zaprosisz. Do wynajęcia sali trzeba doliczyć przynajmniej jedzenie, więc kwota za całość z pewnością nie zejdzie poniżej czterech cyfr.

Wynajęcie sali na urodziny – zalety

Na co możesz liczyć, gdy zdecydujesz się wynająć salę? Najważniejsze zalety to:

  • zrzucenie sobie z głowy problemów organizcyjych – imprezą od A do Z zajmą się specjaliści. To na ich barkach będzie obliczenie ilości napojów, sprawna obsługa i dopilnowanie podania potraw, zanim zaczną stygnąć. Ty tylko się bawisz – sam jesteś gościem na imprezie.
  • świetne jedzenie – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na renomowaną restaurację. W przypadku wynajmu sali w lokalu bez kuchni organizatorzy zajmą się znalezieniem dobrego cateringu.
  • nie musisz sprzątać – a nawet kameralna impreza zawsze generuje wielkie worki śmieci.
  • nie zabraknie napojów, lodu do nich, ciast i ewentualnie alkoholu – te rzeczy, na które popyt trudno oszacować robiąc samodzielne zakupy, zawsze znajdą się w lokalu w idealnej ilości.
  • metraż Cię nie ogranicza – trudno wyobrazić sobie przyjęcie na kilkadziesiąt osób w blokowym mieszkaniu, a wybierając wynajęcie sali, na urodziny możesz zaprosić naprawdę wszystkich.
  • masz pewność, że warunki na przyjęciu będą wygodne – mowa tu głównie o klimatyzacji w lecie i braku hałasujących sąsiadów za ścianą.
  • goście i solenizant zapamiętają to wydarzenie – impreza w wynajętej sali to nie byle co!
  • nikt nie będzie się nudził – zwłaszcza najmłodsi, gdy zorganizujesz salę z animacjami, lub wybierzesz lokal z placem zabaw.

By wszystko poszło zgodnie z planem, dokładnie sprawdź lokal oferujący wynajęcie sali. Niemniej ważne od wystroju i lokalizacji jest oczywiście jedzenie. Chcesz przygotować imprezę w Zabrzu? Zajrzyj do restauracji Balaton – to słynna zabrzańska restauracja z kuchnią węgiersko-śląską, doświadczona w organizacji imprez: https://balaton.zabrze.pl/. Obejrzyj zdjęcia, zajdź do lokalu, by bliżej zapoznać się z eleganckim wystrojem i skosztuj menu unikatowego na cały Śląsk.

wynajem sali na urodziny - zabrze, restauracja balaton
Planujesz wynajem sali na urodziny w Zabrzu? Oto sala w zabrzańskim Balatonie, przygotowana na imprezę okolicznościową. Źródło: oficjalna strona restauracji Balaton.

Wady wynajęcia lokalu

Wady wynajmowania sali mogą się pojawić tylko jeśli nie zweryfikujesz lokalu pod kątem jakości. Oczywiście, takie rzeczy jak słaba kuchnia, mizerne nagłośnienie czy duchota w pomieszczeniu mogą się zdarzyć… Możesz temu jednak zapobiec, zwyczajnie odwiedzając lokal wcześniej, sprawdzając opinie oraz ustalając z organizatorami każdy detal. 

Wynajęcie sali kosztuje sporo, ale, jak już wspominaliśmy, to nie jest wada sama w sobie. Dzięki temu, że płacisz, możesz wymagać doskonałego dopracowania całej imprezy. Za darmo możesz liczyć tylko na siebie i… tylko do siebie mieć ewentualne pretensje za kłopoty organizacyjne. Oraz za tonę naczyń do mycia, śmieci do wyniesienia, czy przerywanie urodzinowej atmosfery odgłosem wiertarki piętro wyżej.


Na wynajęcie sali na urodziny zdecydowanie warto się skusić, zwłaszcza gdy są to wyjątkowe urodziny. Roczek, osiemnastka, okrągłe urodziny, setka – takie okazje opłaca się celebrować z rozmachem. Nie zdarzają się codziennie, a piękne wspomnienia są przecież bezcenne! Wynajęcie sali zrzuci z Twoich barków organizacyjny stres i wiele problemów. Na urodzinach bliskiej osoby (lub swoich) rzeczywiście będziesz się bawił, zamiast gorączkowo kalkulować, czy wystarczy tego ciasta, które tak bardzo posmakowało gościom.

Pamietaj tylko, by dokładnie sprawdzić lokal na organizację imprezy i uzgodnić z zarządcą każdy szczegół. Jeśli planujesz wynajem sali na urodziny, Zabrze skrywa prawdziwą perłę imprez okolicznościowych – restaurację Balaton z doskonałym menu i eleganckim wystrojem.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *