Hotelowi goście mają styczność przede wszystkim z pracownikami recepcji, ekipą sprzątającą, ewentualnie kierownikiem obiektu. Konserwator w hotelu jest widoczny dla gości stosunkowo rzadko. Mimo że porusza się głównie “za kulisami”, jego rola w hotelu jest jednak nie do przecenienia. Jaki strój do pracy powinien otrzymać od pracodawcy? Jego ubrania muszą być przystosowane do bardzo zróżnicowanych zadań, jakie wykonuje.
Konserwator w hotelu – jakie ma obowiązki?
Konserwator w hotelu to inaczej pracownik techniczny. W związku z tym zajmuje się przede wszystkim sprawdzaniem stanu technicznego hotelu oraz używanych w nim urządzeń. Nadzoruje też stan liczników energii, na jego barkach spoczywa utrzymanie porządku w okolicach budynku, a często także piecza nad hotelowym ogrodem. Konserwator w hotelu powinien też posiadać umiejętności techniczne, które umożliwiają bieżące naprawy podstawowych narzędzi czy instalacji.
Odblaskowe ubrania dla konserwatora
Część ze swoich obowiązków hotelowy konserwator musi wykonywać na zewnątrz – w tym w ogrodzie i na hotelowym parkingu. Często operuje wówczas różnymi narzędziami i urządzeniami, takimi jak kosiarki, dmuchawy do liści czy nawet piły motorowe. W takich warunkach przydadzą się mu ubrania odblaskowe, które poprawią jego widzialność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo. Taki strój będzie też obowiązkowy przy wszelkich pracach na wysokości, na przykład na drabinie.
Najprostszym rozwiązaniem jest kamizelka odblaskowa, którą można łatwo i szybko zarzucić na inne ubrania o każdej porze roku. Warto rozważyć zwłaszcza kamizelkę siateczkową – latem praktyczne okażą się jej dobre parametry wentylacyjne.
Przydatnym elementem garderoby będzie roboczy polar z odblaskami. To ubranie, które sprawdza się właściwie przez cały rok. Jaskrawy model będzie zarazem chronił przed chłodem i poprawiał bezpieczeństwo. Profesjonalne ubrania odblaskowe dla konserwatora możesz kupić na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa.
Roboczy strój do pracy konserwatora w hotelu – funkcjonalny i solidny
Każdy konserwator w hotelu z pewnością doceni też funkcjonalne spodnie. Najlepszym rozwiązaniem pod tym względem są zwykle ogrodniczki. Dzięki szelkom zapewniają komfort pracy w każdej pozycji, lepiej chronią też przed chłodem i wiatrem. Przede wszystkim jednak mają dużo kieszeni i szlufek. Można w nich wygodnie przenosić i dokumenty, i narzędzia.
Roboczy strój do pracy dla konserwatora powinien też zawierać rękawice. Podstawą będą tzw. wampirki, czyli rękawice bawełniano-poliestrowe, po stronie wnętrza dłoni powleczone lateksem. Do tego z pewnością przyda się para rękawic skórzanych, a czasami także model antyprzecięciowy.
Oprócz tego potrzebna będzie szybkoschnąca koszulka, na zimę ocieplana kurtka, a na co dzień wygodne obuwie robocze. Buty powinny mieć antypoślizgową podeszwę oraz wzmocniony nosek. Te cechy poprawią bezpieczeństwo konserwatora.
Wszystkie ubrania dla pracowników na tym stanowisku powinny być wykonane z solidnych materiałów. Dobrze sprawdza się odzież z mieszanych włókien poliestrowych i bawełnianych. Dzięki temu można osiągnąć optymalne połączenie trwałości, elastyczności i oddychalności materiału. W przypadku konserwatora, w przeciwieństwie do pozostałych pracowników hotelu, walory wizualne stroju do pracy są dopiero na dalszym miejscu.
Podsumowanie. Strój do pracy dla konserwatora w hotelu – najważniejsze elementy
Strój do pracy konserwatora hotelowego musi wyróżniać się solidnością i funkcjonalnością. Do pracy na zewnątrz potrzebne będą ubrania odblaskowe – najlepiej postawić na kamizelki i polary ostrzegawcze. Oprócz tego do roboczego ubioru na to stanowisko trzeba dołożyć szybkoschnącą koszulkę, spodnie ogrodniczki, obuwie robocze, rękawice i zimową kurtkę.